Poštovani, klikom na dugme, potpuno anonimno, možete postaviti pitanje u vezi bilo koje teme koja
je vezana za psihoterapiju. Odgovaram u najkraćem mogućem roku (u glavnom u roku od 5min. do
60 min.).
(Visited 60,282 times, 1 visits today)
Online Psihoterapija
Poštovani, klikom na dugme, potpuno anonimno, možete postaviti pitanje u vezi bilo koje teme koja
je vezana za psihoterapiju. Odgovaram u najkraćem mogućem roku (u glavnom u roku od 5min. do
60 min.).
Ponekad se osecam čudno u svetu. Nista ne razumem. Bila sam sa deckom u osmom razredu i tada smo spavali. Sada imam dvadeset godina i jos ga volim. Ne čujemo se vec dve godine i jos ga gledam na drustvenim mrežama. A ipak je navika a i ne volim ga. Ne bih se pomirila sa njim ali kao da želim nesto od njega. Prekinuli smo šemu kada sam mu za njegov rodjendan u drugom srednje dala ogrlice od pokojne babe ali me je prevario za to. Menjala sam jos partnera do prošle godine, neki drugi decko me je istukao pa sam imala vezu za vece. Sada nemam potrebu ni za čim. I ni za kim. Tata me nikad ne sluša kada mu pričam. Imam prijateljice ali ih nemam nekako…. osecam se kao da mi je zivot dosadan veoma. Nista me ne ispunjava. Sve mi je paradoks. I volim sve a i ne volim nista. Ne znam ko sam. Kada sam sa nekim malo počinjem da se ponašam kao ta osoba. Imam neke stavove o životu ali bas malo. Plasim se samoće. Imala sam paralizu sna i od tada spavam u dnevnoj sobi sa mamom. Ne mogu sama da budem duze od pola sata. Da li je to normalno? Ne znam nista.
postovana,
stanje koje opisujete je ozbiljno i imam utisak, ne tvrdim, da je u pitanju depresija. sto znacida bi trebalo po uput pa kod psihijatra da pogleda. takodje mozete se javiti i meni pa da vidimo dijagnosticki sta je u pitanju.
da li se osecate bespomocno?
zbog cega ste ze “zaglavili” kdo tog decka?
zbog cega ste pretuceni i zasto vas niko ne slusa..
sve su to neka pitanja koje bi trebalo tokom terapie da razradimo.
ako nisteu isutaicji za prviatno lecenje, moj iskren savet po uput pa kod nekog dobrog psihijatra.
nema razlgoa da se trpi ovo stanje u kome ste sada.
nadam se da sma malo pomogo sa odgovorom
s postovanjem
Zarko
Zanima me da li je moguce da se kocenje vilice i jezika(nisam mogao da govorim kad mi se to desilo i bio sam jako uplasen kao nikad do tad u zivotu)dogodi uz pomoc psihe i panicnog napada, inace imam problema sa panicnim poremecajem da tako kazem vec 2 godine.Stanje mi je promenljivo,cas sam ok cas nisam nekako sam naviko na to,ono sto me najvise muci jeste taj gornji deo vilice i jezik koji kao da mi je uvek u nekom grcu,cak sam poceo i da pogresno izgovaram neke reci,kao da imam poteskoce u govoru zbog jezika…i stalno mislim da cu progutam jezik iako nemam nikakvih problema sa opstim zdravljem…Hvala unapred
postovani
naravno da je moguce i u vasem slucaju sigurno zbog toga s obizorm da patite 2 god. usponi i padovi govore o tome da konflit nije resen i da ce to tako ici ak ose ne bude lecilo.zato je moj savet da krenete sa psihoterapijom sto pre
Zdravo, imam 20 godina i neopisiv strah i fobiju od svega i svacega u pocetku je bilo po malo a eto zadnjih godina ne smem sa drustvom ni u grad da izadjem nocu jer se plasim incidenata i sl. To se povecalo na ogroman nivo da ne mogu vise normalno da funkcionisem desava mi se oko nekih normalnih stvari da se uplasim i vidim najgori moguci ishod i problem..Ne smem cak ni devojci da pridjem cak i ako znam da je ona zaljubljena u mene jednostavno bolesno je vise i ne znam sta da radim da li postoji mogucnost da se nekako to popravi?
postovani,
o cemu pricate jako je difuzno. bilo bi dobro da se javite da porazgovarmoa d avidim oo ce muse radi. prvo je bitno da utvrdimo od cega je strah a onda da pocnemo sa ispravljanjem lecenjem i supresijom straha. jer imam utisak da vas ometa bas puno u normanom funkcionisanju
ako ste zainteresovani javite se
s postovanjem
Zdravo Zarko, evo mene da se opet pohvalim koliko napredujem. 🙂 odavno ti nisam pisala jer koja god me je stvar u predhodnom periodu zaintrigirala nekako sam nasla resenje i nacin da razuverim postojeci strah. I mogu ti reci da se mnogo bolje osecam,bila sam i ore dobro ali svaki sledeci dan sam jos bolje 🙂 i danas kad se setim mojih strahova, vise nije prisutan onaj strah vec samo nelagodnost tog nemilig dogadjaja sto je i razumljivo. Imam jedno pitanje sto me malo zbunjuje. Naime, par puta kada krenem na spavanje nekako ne mogu da razmisljam o stvarima o kojim bih ja zelela, nego se nekako stvari da kazem “nabacuju” same od sebe. Tu nista nije konkretno, to su neki lupam iskrivljeni oblici, i setim se nekih stvari koje uopste nisu povezane, dakle stvari se samo nagomilavaju. i koliko god da sam se trudila da se usresrerdim nor na razmisljanje o mom decku nisam uspevala. Mislim da je na neki nacin to i normalno, da se svima to dogadja s vremena na vreme. Ako mozes malo da mi pojasnis je li to normalno? 🙂 hvala puno
postovana raduje me st oej sve super.
da znate kad idemo u san svesnost opada i idemo ka nesvesnom stanju, sto znaci da i nasa volja i kontrola popusta i onda misli pocinju da dolaze nasumicno odnosno nesvesni materijali polako pristizu. zato ne mozete birati sta i u kom smeru cete misliti kada se uspavljujete. sasvim normalno
Ii da se puno zahvalim na svim savetima gde sam naucila da kontrolisem svoj strah i ne dozvoljavam mu vise da preplavi moja ostala osecanja. 🙂
Bila sam sa momkom dve godine, raskinuli smo jer me prevario. Nakon njega imala sam vezu od 9 meseci. Jednog dana je rekao da ide u inostranstvo. Nije ga zanimalo sta mislim i kako se osecam, samo je otisao. To sve me je slomilo, i od sam u nekom vidu depresije. Manjak samopostovanja, nisam zainteresovana za nista, samo spavam, lenjost. Cak sam upisala fakultet i nisam uspela nista da polozim. Kako resiti ovaj problem?
postovana,
izgleda da st razvili neki vid depresivnosti, ne bi bilo lose da se javite kako bi porazgovarlai i resili problem.
Koliko kosta needs seansa?
Jedna*
postovani urose za cenu se obratite putem kontakt forme ili maila
hvala
Zdravo, da li kod nas u Srbiji postoji nesto slicno ovome https://en.wikipedia.org/wiki/Emotional_support_animal? To jest da li se ovako nesto primenjuje kod nas?
ja nisma cuo ali ima terapija zivotinama u vidu terapije konjima za decu sa specijalnim potrebama i ometenom u razvoju
Postovani pitanje za terpiju Litijumom , koliko treba vremena da litijum prodeluje u depresiji
postovani-a
litijum se pije kao psihostabilizator za maniju a ne depresiju.
a to pitanje pitajte vaseg psihijatra koji je prepisao jer ja nisam dovoljno kompetenta jer farmakoterapiju ne smem da komentarisem s obziorm da sam psiholog a ne psihijatar.
nadam se da sam vas bar uputio na pravo mesto po informaciju
koliko treba vremena da litijum prodeluje u depresiji
odgovorio u sledecem pitanju
hvala
Postovani,
Imam 35 godina.i imam problem sa PMS-om ili kako vidim da se to zove PMMD dve nedelje pred menstruaciju imam strasne probleme koji se manifestuju kroz bes,spavanje,mrzim sve oko sebe pogotovo drage ljude,prekomerno jelo,nadutost u stomaku i grudima,samo mi se spava ne bi ni ustala da krenem na posao,u glavi mi se vrti svakog meseca da dam otkaz,bukvalno neprepoznajem sebe,i dan pred dobijanje krece nekontrolisano plakanje,osecam se strasno usamljeno kao da nemam nigde nikoga, bol u grudima…Molim Vas da li postoje neke tablete koje to mogu da regulisu kao neki antidepresiv ili antibebipilule.Hvalaaaaa
Postovana Tanja,
ja se izvinjavma sto ne mogu da vam pomognem po tom pitanju jer za farmakoterapiju nisam licenciran s obizorm da sam psiholog. najbolje nekog psihijatra da to pitate. naravno do poverenja i kog bije dobar glas